FRONTLINE PET CARE
product

Baw się dobrze ze swoim kotem w czasie wakacji

Podczas wakacji masz mnóstwo czasu, aby zadbać o swojego kota prawda? Ale co powinniście razem robić? Wbrew powszechnej opinii – koty potrzebują zabawy tak samo jak psy. Jest to niezbędne dla zachowania odpowiedniej równowagi między zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Bawiąc się ze swoim kotem pobudzasz jego naturalny instynkt myśliwski, który jest niezbędny dla równowagi i pozwala mu rozciągnąć łapy. Użyj swojej wyobraźni i wszystkiego co w zasięgu ręki. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów:

  • Koty uwielbiają gonić i łapać piłkę. Kup małe, wytrzymałe piłeczki ze sklepu zoologicznego i obserwuj jak Twój towarzysz ściga „zwierzynę” z jednego końca domu do drugiego.
  • Bardziej ekonomicznym pomysłem jest wypełnienie małego pudełka pogniecionym papierem. Twój kot będzie miał zabawę na kilka godzin, podczas gdy Ty możesz spokojnie usiąść i podziwiać show.
  • Jeśli posiadasz kilka kartonowych pudełek, możesz połączyć je razem tworząc rodzaj labiryntu z ukrytymi miejscami. Stań obok wyjścia z labiryntu i zawołaj swojego kota. Celem dla niego jest znalezienie wyjścia podążając jedynie za Twoim głosem.
  • Stwórz prowizoryczną wędkę. Przywiąż dwa kawałki sznurka do jej końca. Przymocuj mały, drewniany patyk na jednym ze sznurków (np. pałeczkę do ryżu), a na drugim piórka lub korek. Machaj wędką przed Twoim kotem, tak aby mógł złapać drewienko bądź piórka. Najszybszy chwyt wygrywa!
  • Jeśli pogoda dopisuje, możesz spróbować pobawić się z kotem na zewnątrz trzymając go na smyczy. To będzie wymagało czasu i cierpliwości, czyli właśnie dwóch rzeczy których nam permanentnie brakuje podczas gdy jesteśmy w pracy – dlatego właśnie wakacje są doskonałą porą!
Dlaczego grooming jest ważny dla mojego zwierzaka?

Prawdopodobnie myślisz, że strzyżenie i pielęgnacja są tylko po to, aby Twój zwierzak dobrze wyglądał, jednakże jest to równie istotne dla fizycznego zdrowia Twojego pupila.

Grooming pomaga usunąć martwe włosy, brud, kołtuny i łupież. Podczas szczotkowania naturalne olejki są rozprowadzane po futrze pozostawiając je ze zdrowym połyskiem.

Sprawdź więcej odpowiedzi na naszym FAQ

Chcesz pozbyć się pcheł i kleszczy? Frontline jest ekspertem.

Dowiedz się więcej na temat produktów
przeciw pchłom i kleszczom.