FRONTLINE PET CARE
product

Jak obcinać pazury Twojego kota

Jeśli Twój kot prowadzi siedzący tryb życia będziesz musiał obcinać jego pazury, by nie pękały i nie łamały się, a w konsekwencji by go nie zraniły. By cały zabieg był bezpieczny będziesz musiał zachować następujące środki ostrożności:

  1. Wypracuj odpowiednią technikę

    Na rynku dostępne są różne rodzaje obcinaczek, od nożyczek do trymerów. Od Ciebie zależy, które z nich uznasz za najbardziej komfortowe w użyciu. Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że wybrane obcinaczki utną pazur za jednym razem. Dobrze jest również przygotować waciki nasączone alkoholem, na wypadek obcięcia pazura zbyt krótko i gdy dojdzie do krwotoku.

  2. Poczekaj na odpowiedni moment

    Nie ma sensu podejmowanie próby obcięcia pazurów podczas gdy kot jest bardzo pobudzony i w nastroju do zabawy. Lepiej jest zaczekać na bardziej spokojny moment, gdy kot jest śpiący albo zrelaksowany po przytulaniu i czuje się komfortowo kiedy trzymasz go na rękach. Pamiętaj, że koty nie lubią niespodzianek i preferują powolne, delikatne ruchy. Spróbuj zrobić mu mały masaż łapki przed obcinaniem.

  3. Wypracuj odpowiednią technikę

    Jak tylko kot przyzwyczai się do dotykania łap, delikatnie naciśnij jedną poduszkę pazura by go odsłonić. Kiedy pazur jest już odsłonięty poszukaj różowego obszaru, który stanowi jego końcową część – tam znajdują się nerwy i naczynia krwionośne (dlatego zdecydowanie nie chcesz dokonać cięcia w tym miejscu!). Grubsza część, która będzie mniej lub bardziej ciemna w zależności od koloru sierści kota stanowi wierzchołek pazura. To właśnie tę część musisz obciąć. Trzymaj obcinaczki w połowie drogi między różową częścią, a wierzchołkiem pod kątem mniej więcej 45° i dokonaj cięcia. Początkowo cały zabieg może stanowić nieco trudności, ale z pewnością nabierzesz wprawy z każdym następnym obcinaniem.

Dlaczego grooming jest ważny dla mojego zwierzaka?

Prawdopodobnie myślisz, że strzyżenie i pielęgnacja są tylko po to, aby Twój zwierzak dobrze wyglądał, jednakże jest to równie istotne dla fizycznego zdrowia Twojego pupila.

Grooming pomaga usunąć martwe włosy, brud, kołtuny i łupież. Podczas szczotkowania naturalne olejki są rozprowadzane po futrze pozostawiając je ze zdrowym połyskiem.

Sprawdź więcej odpowiedzi na naszym FAQ

Chcesz pozbyć się pcheł i kleszczy? Frontline jest ekspertem.

Dowiedz się więcej na temat produktów
przeciw pchłom i kleszczom.