FRONTLINE PET CARE
product

Możesz pomóc swojemu kotu wieść długie życie

Który właściciel kota nie marzy o tym by jego przyjaciel dożył sędziwego wieku 20 lat? Geny w dużej mierze decydują o tym jak długo kot będzie żył jednakże odpowiednia pielęgnacja jest równie istotna. Masz moc by wpłynąć na długowieczność swojego kota! Poniżej dowiesz się jak.

 1. Monitoruj jego dietę

  Dobre zdrowie zaczyna się wraz z odpowiednio zbilansowaną dietą. Niezależnie od tego czy karmisz kota mokrą czy suchą karmą – niezwykle istotne jest jakie przyjmuje on składniki odżywcze. Jeśli decydujesz się na mokrą karmę, powinna ona być przechowywana w lodówce i dokupywana częściej niż sucha karma. Dodatkowo, Twój kot powinien mieć ciągły dostęp do świeżej wody.

 2. Zachęcaj do regularnej aktywności fizycznej

  Zazwyczaj wierzymy, że kot wraz z wiekiem potrzebuje więcej odpoczynku. Jest to prawda, ale nie oznacza, że powinien on całkowicie zaniechać aktywności fizycznej. Zupełnie jak u ludzi – im więcej ćwiczeń wykona kot tym mniej będzie miał sztywne stawy i więcej tlenu dotrze do jego organów zapewniając odpowiednią odnowę komórek.

  Koty potrzebują regularnej aktywności fizycznej przez całe ich życie. Upewnij się, że Twój przyjaciel będzie miał okazję do zabaw i biegania nawet gdy się zestarzeje.

 3. Przypatruj mu się uważnie.

  Stare powiedzenie “lepiej zapobiegać niż leczyć” jest również prawdziwe dla Twojego kota – zwłaszcza gdy jest on starszy. Powinieneś przestrzegać jego harmonogramu szczepień i regularnie przeprowadzać takie zabiegi jak szczotkowanie, czyszczenie oczu i uszu.

  Odnośnie sterylizacji – czy wiedziałeś, że sterylizowane koty żyją dłużej? Być może dlatego, że niebezpieczne wędrówki i walki między samcami są znacznie rzadsze. Idąc tym tropem – koty nie wychodzące na zewnątrz są bezpieczniejsze, gdyż są mniej narażone na wypadki i niebezpieczne spotkania z innymi zwierzętami.

Dlaczego grooming jest ważny dla mojego zwierzaka?

Prawdopodobnie myślisz, że strzyżenie i pielęgnacja są tylko po to, aby Twój zwierzak dobrze wyglądał, jednakże jest to równie istotne dla fizycznego zdrowia Twojego pupila.

Grooming pomaga usunąć martwe włosy, brud, kołtuny i łupież. Podczas szczotkowania naturalne olejki są rozprowadzane po futrze pozostawiając je ze zdrowym połyskiem.

Sprawdź więcej odpowiedzi na naszym FAQ

Chcesz pozbyć się pcheł i kleszczy? Frontline jest ekspertem.

Dowiedz się więcej na temat produktów
przeciw pchłom i kleszczom.