FRONTLINE PET CARE
product

Najczęstsze choroby kotów

Koty są narażone na specyficzne dla ich gatunku choroby przez całe ich życie. Dowiedz się o nich więcej by lepiej chronić swojego pupila.

 1. Pchły i kleszcze

  Jeśli Twój kot wychodzi na zewnątrz to jest on szczególnie narażony na pasożyty zewnętrzne takie jak pchły. Pchły wywołują swędzenie i w niektórych przypadkach mogą powodować alergiczne pchle zapalenie skóry (APZS). Silne swędzenie skóry może powodować zmiany skórne w okolicach grzbietu i ud. Ochronę przeciwko pchłom można uzyskać poprzez stosowanie leków przeciw pchłom i kleszczom, które zabezpieczą zwierzaka jak i dom. Pamiętaj, by nie używać produktów zawierających permetrynę, gdyż środek ten może być bardzo niebezpieczny dla kotów.

  Problem kleszczy jest znacznie powszechniejszy u psów niż u kotów. Jednakże, mogą one przenosić groźne choroby takie jak babeszjoza (piroplazmoza).

 2. Zapalenie pęcherza moczowego i dróg moczowych

  Koty są szczególnie podatne na infekcje dróg moczowych. Jeśli Twój kot oddaje mocz poza kuwetę, miauczy podczas sikania albo gdy w jego moczu znajduje się krew to prawdopodobnie doszło do infekcji dróg moczowych. Infekcje te muszą być leczone szybko, aby ograniczyć ból i dyskomfort, a także by uniknąć potencjalnych powikłań takich jak infekcje nerek.

 3. Choroby górnych dróg oddechowych

  Często obserwowane u kotów choroby układu oddechowego objawiają się jako typowe przeziębienie – cieknący nos, kichanie, problemy z oddychaniem, a czasem nawet zapalenie spojówek.

  Choroba sama w sobie nie jest poważna, ale jeśli układ odpornościowy kota jest osłabiony to mogą pojawić się powikłania. Jeśli kot dostanie gorączki, a wydzielane płyny zawierają ropę to konieczna będzie antybiotykoterapia, aż do pełnego wyzdrowienia.

Dlaczego grooming jest ważny dla mojego zwierzaka?

Prawdopodobnie myślisz, że strzyżenie i pielęgnacja są tylko po to, aby Twój zwierzak dobrze wyglądał, jednakże jest to równie istotne dla fizycznego zdrowia Twojego pupila.

Grooming pomaga usunąć martwe włosy, brud, kołtuny i łupież. Podczas szczotkowania naturalne olejki są rozprowadzane po futrze pozostawiając je ze zdrowym połyskiem.

Sprawdź więcej odpowiedzi na naszym FAQ

Chcesz pozbyć się pcheł i kleszczy? Frontline jest ekspertem.

Dowiedz się więcej na temat produktów
przeciw pchłom i kleszczom.